Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Podzemní dráha má propojit Brno a okolí

Politici v Brně znovu mluví o plánu na podzemní dráhu, která by spojila centrum města s jeho periferií. A vedla by i za jeho hranice.

Brnem by mohla procházet trasa hyperloopu

Ještě futurističtějším plánem je stavba hyperloopu spojujícího Prahu, Brno a Bratislavu. Potrubní doprava, ve které se pohybuje kapsle s cestujícími, by měla dosahovat rychlosti až 1200 kilometrů v hodině.

Budoucnost dopravy v Brně

A na telefonu je teď Pavel Drdla z Katedry technologie a řízení dopravy Dopravní fakulty Univerzity Pardubice.

Rozdávání potravin ze sbírky

Druzí nejštědřejší mezi kraji byli v letošní Národní potravinové sbírce obyvatelé jižní Moravy. Darovali skoro 45 tun potravin a drogerie.

Výročí Nemocnice Milosrdných bratří

Dvě stě sedmdesát let od založení slaví Nemocnice Milosrdných bratří - nejstarší v Brně. Z původního velkého sálu zhruba pro sedmdesát nemocných se rozrostla do několika budov.

Výměny řidičských průkazů

Skoro 34 tisíc jihomoravských řidičů musí ještě do konce roku vyměnit své průkazy. Uvádějí to aktuální statistiky ministerstva dopravy.

Žaloba kvůli statusu památky

Brno podá žalobu na ministerstvo kultury za to, že v březnu letošního roku odebralo status kulturní památky části polikliniky v Zahradníkově ulici. Dnes o tom rozhodla rada.

Výstava modelů v Holešově

Jsou menší, ale plně funkční. Letadla, auta i lodě zaplnily výstavní sály zámku v Holešově na Kroměřížsku.

Rok do festivalu Janáček Brno 2018

Rok zbývá do festivalu Janáček Brno 2018 – jeho předzvěstí byl včerejší koncert. Skladby, které zazněly, spojovalo téma války a jejích následků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST