Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nový majitel letiště

Začneme aktuální zprávou - firma, která provozuje brněnské letiště, změnila majitele - stala se součástí skupiny Accolade. S krajem teď chce jednat o dalších leteckých linkách - v rozhovoru s redaktorkou Martinou Tlachovou to zhruba před hodinou prozradil

Varianty nového nádraží

A teď k dalšímu důležitému dopravnímu uzlu v Brně - většina stran v brněnském zastupitelstvu ještě nemá jasno, zda podpoří variantu nového nádraží u řeky nebo pod Petrovem. Vyplývá to z ankety České televize.

Varianty nového nádraží

Jak už jsme říkali, s rozhodnutím o budoucí poloze brněnského hlavního nádraží má zastupitelům pomoct studie proveditelnosti. Tu si vyžádala na jaře 2015 vláda - město Brno a jihomoravský krajský úřad ji získali minulý týden.

Třebíč opravila hroby válečných veteránů

Den válečných veteránů uctila i Třebíč. A to originálně - dokončením opravy náhrobků vojáků, kteří během I. světové války zemřeli v místních lazaretech.

Evakuační modely VUT

Požár nebo útok na veřejně přístupném místě. Situace, kdy je nutné dostat velký počet lidí rychle do bezpečí.

5. ročník Národní potravinové sbírky

Už zítra ráno odstartuje po celé České republice Národní potravinová sbírka. Do 5. ročníku se jenom na jižní Moravě zapojilo přes 60 obchodů.

Nové vyšetřování nehody při rallye

Policie musí znovu vyšetřit okolnosti tragické nehody při rallye ve slovácké obci Lopeník. Aktuální informace o případu má Luboš Dostál.

Výročí vlakové nehody

Tragédie, o které se nesmělo mluvit - srážka vlaků nedaleko Hradčovic u Uherského Brodu před 40-ti lety. 11. listopadu 1977 zahynulo 5 lidí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 ST