Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Investice do brownfieldů

Jeden z největších brněnských brownfieldů – bývalá továrna Zbrojovka – se proměňuje. Jeho majitel - společnost CPI Property Group - chce během 15ti let z dosud uzavřeného areálu vybudovat novou městskou čtvrť za 4 miliardy korun.

Hodonínská Ploma půjde do dražby

A další areál - konkrétně hodonínské firmy Ploma, který je teď v insolvenci, půjde na konci listopadu do dražby. Vyvolávací cena je přes 95 milionů korun. Dřív Ploma platila za největšího producenta překližky ve střední Evropě.

Protesty záchranářů

Výměnu vedení a odvolání ředitele - to požaduje část jihomoravských záchranářů. Deset z nich to dnes přišlo připomenout i na zasedání krajského zastupitelstva. Živě s Barborou Měchurovou.

Fabrika má zelenou

Po dnešku je definitivně potvrzené, že součástí někdejšího Baťova průmyslového areálu v centru Zlína bude velké obchodní centrum. Jeho stavbu dnes developerovi odsouhlasili zastupitelé.

Sebeobrana hendikepovaných

Jak zareagovat na napadení se nově učí studenti a studentky střední školy F. D. Roosevelta v Brně. Všichni mají sníženou pohyblivost nebou jsou na vozíku. Speciální kurzy sebeobrany pro ně zajistila společnost Opus Lacrimosa.

Kraj řeší autobusovou dopravu

Pro šest oblastí v kraji bude jeho vedení shánět nové autobusové dopravce. Ti stávající vypověděli část smluv. Suma, kterou jim kraj za obsluhu dává, je podle nich moc nízká. Navíc se potýkají s nedostatkem lidí, kteří by autobusy řídili.

Azylový dům pro matky s dětmi

Úplně nový azylový dům pro matky s dětmi za 39 milionů korun funguje v Třebíči. Zařízení je nabídkou svých služeb jediné na Vysočině. Poskytuje ubytování i ženám bez domova nebo rodinám v tíživé situaci. A to dosud v regionu chybělo.

Památka zesnulých

Tisíce lidí vyrazily na hřbitovy uctít památku zesnulých. Správa hřbitovů města Brna rozšířila jako každý rok otevírací dobu všech jedenácti hřbitovů. Nejvytíženějším pietním místem bývá tradičně Ústřední hřbitov. Živě s Barborou Blažkovou.

Zlínská filharmonie míří do Jižní Koreje

Na unikátní koncertní turné po Jižní Koreji míří zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Krátce před odletem stihla svůj korejský program představit domácímu publiku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST