Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Péče o seniory

V domovech pro seniory na jižní Moravě stále akutně chybějí volná místa. Na některá lůžka čekají žadatelé i víc než rok - aktuálně je na seznamu skoro 2500 čekatelů. Kraj proto plánuje stavbu čtyř nových zařízení.

Alternativní bydlení pro seniory

Vedle rozšiřování kapacit v klasických domovech pro seniory je trendem posledních tří let výstavba alternativního bydlení – tzv. komunitních domů a senior parků.

Osud skokanských můstků

Moravskoslezský kraj vstoupil do jednání o pozemcích pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Část jich totiž patří státu, který je nepotřebuje a chce je prodat. Živě s Pavlou Daňkovou.

Opravy hradu Malenovice

Starobylý hrad ve zlínské části Malenovice se dočkal zásadních oprav za desítky milionů korun. Jejich hlavním cílem je zpevnění zdí památky.

AFrický mor prasat

Do střílení divočáků na Zlínsku se v noci na dnešek poprvé zapojili i policejní odstřelovači. Divoká prasata lovili na území 18-ti honiteb. Ve dvou případech byli úspěšní. Dnes budou pokračovat na dalších vytipovaných místech.

Nehoda v Brankovicích

U kuriozní nehody dnes od jedenácti hodin zasahují jihomoravští hasiči v Brankovicích na Vyškovsku. Kamion tam sjel ze silnice a narazil do osobního auta a následně i do rodinného domu. Živě s vedoucím operačního střediska hasičů Davidem Jiroušem.

Oprava autobusového nádraží v Brně

Autobusy v Blansku jezdí od tohoto týdne odjinud. Začala tam oprava autobusového nádraží. Největší přesun se týká linek městské hromadné dopravy, omezení se ale dotklo i regionálních spojů.

Kontroly burčáku

Burčák nebo částečně zkvašený hroznový mošt. Nápoj, který je u nás k dostání čtyři měsíce - od 1. srpna do konce listopadu. A čtyři měsíce v roce se na něj zaměřuje taky Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Živě s Pavlem Kopřivou, mluvčím SZPI.

Výstava historie elektroniky

Do počítačového pravěku se můžou vydat návštěvníci výstavy v Regionálním muzeu ve Žďáru nad Sázavou, která mapuje historii elektroniky. Víc než dva roky ji připravovali učitelé a studenti místní průmyslové školy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST