Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Konec kvót

Končí kvóty na cukr. K poslednímu září přestává Evropská unie regulovat jeho výrobu i prodej. České podniky se předpisem řídily čtrnáct let.

Konec kvót

Ve vysílání teď vítám analytika Lukáše Kovandu.

Opravy Baťova kanálu

Nezvyklý pohled se teď nabízí na tři úseky Baťova kanálu. Legendární vodní cesta je bez vody. Důvodem není sucho, ale zásadní opravy.

Skutečně zdravá škola

Zlepšit kvalitu stravování a naučit děti zdravě jíst - to je cíl programu s názvem Skutečně zdravá škola, který zaštiťuje Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí.

Výbuch na rektorátu

Vyšetřování včerejší exploze na rektorátu Masarykovy univerzity pokračuje. Ve vnitrobloku tam vybuchla tlaková láhev a zranila dva muže.

Billboardy po měsíci

Ani po měsíci od zákazu z okolí dálnic a silnic prvních tříd reklamní poutače nezmizely. Požadavky ukotvené v zákoně teď po celé České republice nesplňují asi tři tisíce billboardů.

Obnova zahrady Arnoldovy vily

Obnovit zahradu secesní Arnoldovy vily v Brně se rozhodla skupina dobrovolníků. Každý týden tam už od jara chodí uklízet a snaží se jí vrátit dřívější slávu.

Natáčení filmu Metanol

Na Zlínsku znovu ožívá metanolová kauza. Česká televize tam o ní natáčí dvoudílný film.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST