Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Prázdninová doprava

Doprava v Brně funguje ode dneška v prázdninovém módu. Objektivně to znamená míň aut v ulicích.

Prázdninová doprava

Právě Tomkovo náměstí dnes bylo místem s nejhustším provozem. Auta stála od husovického tunelu až k židenickému hřbitovu.

Prázdninová doprava

A teď k železniční dopravě. Od soboty ji na hranici Jihomoravského kraje a kraje Vysočina komplikuje další výluka.

Sezona pálení ovoce

Sezona pálení ovoce začala. Do prvních palíren se dnes proto vydali celníci. Bez jejich kontroly zařízení fungovat nesmějí.

Kamery na černé skládky

Černé skládky u kontejnerů řeší vedení Jihlavy. Lidé si tam zvykli vozit odpad, který do kontejnerů nepatří - nejčastěji starý nábytek a vysloužilé elektrospotřebiče.

Tragické víkendové nehody

Tragický víkend na jihomoravských silnicích - od pátku na nich zemřeli 4 lidé, všichni při jediné nehodě - včera u Vnorov na Hodonínsku, kde se čelně srazila dvě osobní auta.

Přípravy Velehradu na pouť

Začalo odpočítávání před cyrilometodějskou poutí ve Velehradě. Slavné místo, důležité pro historii země, si připomene 1154 let od příchodu slovanských věrozvěstů na území Velké Moravy.

Návrat mláděte orla do přírody

Šesti-týdenní mládě orla královského, které za bouřky vypadlo z hnízda a zlomilo si nohu, zachránili ornitologové na Břeclavsku.

Prostějov hledá využití pro zámek

Město Prostějov intenzivně vyjednává se zájemci o zámek ve Ptení. Památkově chráněný objekt je ve velmi špatném stavu, v minulosti ho odmítla i samotná obec - na jeho opravu by neměla peníze.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST