Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Investice do lázní v Pasohlávkách

Čínské lázně v Pasohlávkách možná nebudou. Novému vedení jihomoravského kraje se nelíbí podmínky, které se doposud podařilo vyjednat s investorem.

Velké kontejnerové překladiště

Lázně v Pasohlávkách nejsou jedinou velkou čínskou investicí na jižní Moravě, která je v jednání.

Nový policejní vůz

Jihomoravští policisti začali testovat nové hybridní sportovní vozidlo. Od německé automobilky ho mají zdarma zapůjčené na půl roku nebo do doby než s ním najedou 20 tisíc kilometrů.

Komunitní domy

Jedenáct komunitních domů pro seniory v regionu – vzniklo díky dotacím, které dva roky nově vyčleňuje Ministerstvo pro místní rozvoj.

Oprava Janáčkova divadla

Sedm firem má zájem opravit brněnské Janáčkovo divadlo. Komise dnes otevřela obálky s návrhy.

Pomoc pro děti se svalovou dystrofii

Koncerty, benefiční akce, sbírky - způsoby, kterými se snaží získat peníze mnozí rodiče na léčbu dětí, které se narodily s geneticky způsobenou svalovou dystrofií.

Den otevřených dveří v ČT

Už zítra se lidem otevřou brány studií České televize včetně toho brněnského.

Výstava hospodářských zvířat

Na Brněnském výstavišti začala výstava hospodářských zvířat. V pavilonech jich je 900, nejvíc masného skotu. Podle chovatelů jsou česká zvířata kvalitní a to dokazují i statistiky. V prvním čtvrtletí do zahraničí vyvezli zemědělci 50 tisíc krav a býků.

Kmeny 90

Devadesátá léta představená prostřednictvím alternativních kultur – to je nová výstava, kterou už zítra uvede Moravská galerie v Brně.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD