Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Potíže s mrazivým počasím

Ovocnáři, vinaři a další pěstitelé se na avizované mrazy dopředu připravovali. Dnes v noci tak při poklesu teplot pod nulu začali na některých místech ohřívat mikroklima v sadech a vinicích.

Potíže s mrazivým počasím

Host - Martin Ludvík

Silničáři museli vyjet na zamrzlé vozovky

Nízké teploty se netýkaly jen zemědělců. Už několik dnů sledují počasí například silničáři - pro jistotu nechali v celém jihomoravském kraji v pohotovosti 34 vozů se zimní výbavou na sypání namrzlých vozovek.

Meteorologie jako koníček

I ty nejnižší teploty dokážou někoho zahřát u srdce - třeba důchodce Stanislava Hnaníčka ze Štítné nad Vláří na Zlínsku.

Peníze na opravy škol

Skoro jednu a půl miliardy korun potřebují základní a mateřské školy v Brně na nejrůznější opravy.

Útoky na strážníky

Stále větší počet útoků proti městským policistům musí řešit jejich vedení. Jen v Brně se loni museli strážníci bránit ve víc než 20ti případech.

V Brně otevřela digitální dílna FabLab

Nová digitální dílna v Brně dnes otevřela své brány návštěvníkům. Do laboratoří může přijít pracovat kdokoli - ať už rozjet podnikání nebo jen tak ze zájmu.

Začíná Zlín Design Week

Na celý týden se Zlín stane hlavním městem designu, představí a ocení mladé tvůrce. Startuje tam festival Zlín Design Week. U příprav je i redaktor Luboš Dostál.

Retrospektiva Mariana Pally

Retrospektivní výstavu Mariana Pally hostí brněnský Pražákův palác. Kurátoři Moravské galerie na ní připomínají sedm témat, kterým se 63-letý umělec věnoval.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD