Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Špatný stav mostů

27 – takový je počet mostů na jižní Moravě, které jsou v havarijním stavu. A to i přesto, že jen letos do oprav chátrajících mostů v kraji silničáři investovali přes 50 milionů korun. Aktuálně jich v regionu dělníci opravují třináct.

Špatný stav mostů

Živě s Karlem Pospíšilem, vedoucím divize bezpečnosti, CDV

Oprava mostu v Třebíči se zpožďuje

Problémy s mosty ale nemá jen jižní Morava. Velkou pozornost přitahují také mosty na Vysočině. Pojďme si teď připomenout dva nejznámější případy posledních let.

Nejstarší a nejmladší most ve Zlínském kraji

V nejlepší kondici jsou mosty v Karlovarském a jak už jsme naznačili - i ve Zlínském kraji - v havarijním stavu tam totiž není ani jeden most. Ten nejstarší přitom stojí ve Velehradě minimálně 350 let. Jeho nejmladší protějšek teprve od září.

Výstava o věznici

V Uherském Hradišti historici připravují výstavu mapující události kolem tamní věznice - v 50. letech místa utrpení vězňů komunistického režimu. Expozice nebude přímo ve věznici, ale od dubna příštího roku v budově Reduty na uhersko-hradišťském náměstí.

Zvony na elektrický pohon

Ruce zvoníka v kapličkách a kostelích na jižní a východní Moravě čím dál častěji nahrazují elektrické pohony. Ročně se jimi opatří téměř 100 zvonů. Ty se pak samy rozezní přesně - v navolených časech.

Kontroly chat

Na kontrolu rekreačních chat a chalup v oblasti Čučic na Brněnsku dnes vyrazily policejní hlídky. Na podzim se totiž právě tyto stavby stávají terčem zlodějů. Ti hledají třeba alkohol, nebo věci, které je možné prodat.

Soud s bývalým starostou Znojma

Živě s redaktorkou Veronikou Kynčlovou

Náměsíčníci v HaDivadle

Další premiéru své 42. sezóny připravuje brněnské HaDivadlo. Tentokrát adaptaci románové trilogie rakouského spisovatele Hermanna Brocha. Jeho Náměsíčníky brněnští divadelníci uvedou jako první v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST