Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Chybně vypočtené důchody

Ombudsmanka zjistila desítky pochybení ze strany ČSSZ

Životní náklady seniorů

Životní náklady seniorů - o kterých jsme mluvili - se ale liší i podle lokality kde žijí - jiné výdaje mají důchodci ve městě, jiné na venkově. O porovnání se pokusili naši reportéři přímo s konkrétními lidmi.

Slučování škol a školek

Živě s redaktorkou Barborou Měchurovou

Úklid listí

Kam s popadaným listím řeší teď na podzim lidé se zahradou, ale taky obce a města. Možností mají hned několik. V menších obcích lidé spadané listí často pálí, ve městech pak končí spíš v kompostárnách.

Hejtman Olomouckého kraje

Olomoucký kraj má nového hejtmana. Stal se jím lékař Oto Košta - lídr tamního hnutí ANO. Na ustavujícím zasedání ho dnes zvolili noví zastupitelé. Další čtyři roky by měla kraji vládnout trojkoalice ANO, sociálních a občanských demokratů.

Oprava zastávky

Funkcionalistická zastávka na Obilním trhu v Brně se začíná vracet ke své původní podobě. Na rekonstrukci pracují dělníci už druhé firmy. Té první radnice vypověděla smlouvu a stavba několik měsíců stála. Architekti dnes sdělili nový termín dokončení opra

Pokračování sporů v Podolí

Živě s reportérem ČT Josefem Kvasničkou

Nová expozice krojů

Valašské muzeum v přírodě chystá novou stálou expozici. Návštěvníci v ní konečně budou moct obdivovat vzácné kroje ukryté doposud v depozitářích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST