Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zlevněné jízdné v Brně

Sleva bude platit jen pro roční předplatní jízdenku

Pokoje pro rodiče novorozenců

Ve zlínské porodnici začali se stavbou speciálních pokojů. Rodiče v nich budou moci i celé měsíce zůstat s předčasně narozenými dětmi v inkubátorech.

Nález válečné pumy

Živě s redaktorem Jakubem Ščurkevičem

První celoplošné mrazy

Jihomoravský a Zlínský kraj dnes poprvé celoplošně postihly ranní mrazy. Na jižní Moravě bylo nejchladněji v Pohořelicích, kde teplota klesla šest stupňů pod nulu - pro spoustu lidí komplikace a taky varování, že je nejvyšší čas přezout na zimní pneumatik

Alternativní bydlení seniorů

Alternativní typy bydlení hledají pro starší lidi okresní města na jižní Moravě. Chtějí vytvořit menší domky nebo byty a propojit je se zbytkem obce. Senioři se tam přesunou z velkých několikalůžkových pokojů z domovů důchodců.

Nezkolaudovaný park

Oblíbený park před brněnským Janáčkovým divadlem stále není zkolaudovaný. Dva roky už slouží lidem k setkávání, městu se ale nedaří získat potřebná povolení.

Kuchařští učni ve Francii

Na mezinárodní gastronomickou soutěž o Trofej Philippa Milla - držitele dvou michellinských hvězd - se právě teď chystá do francouzské Remeše dvojice studentů jihlavské střední odborné školy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST