Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Modernější technika hasičů

S menším rozpočtem letos museli vyjít jihomoravští hasiči. Oproti loňsku nemohli čerpat evropské dotace.

Dobrovolní hasiči

A teď pohled na vybavení dobrovolných jednotek hasičů - ty na jižní Moravě získávaly desítky milionů ročně od kraje.

Zvedák tramvají

Ne všechnu techniku si musejí kupovat. Brněnský dopravní podnik jim dnes propůjčil speciální zvedák tramvají.

Vyúčtování GP

Ještě 28 milionů korun bude Spolek pro pořádání Velké ceny, složený z města Brna a Jihomoravského kraje, žádat po ministerstvu školství jako doplatek za letošní závod.

Znojemský obchvat

Obchvat Znojma se pořád nestaví. Oficiálně sice klíčová dopravní stavba začala už v červenci, dosud tam ale není jediný stroj.

Žloutenka nepolevuje

Epidemie žloutenky nepolevuje. Hygienici v Jihomoravském kraji zaznamenali za poslední týden desítky nových případů. Od začátku roku je to už téměř 350 nakažených - většina z nich v Brně ve věku 25 až 44 let.

Parkování u nemocnic

Kvůli přetíženosti stávajících ploch plánují obě velké brněnské nemocnice postavit parkovací domy. Řidiči si totiž stěžují - buď zaparkují auto na blátě, nebo vůbec.

Nový zvon

Důležitý milník pro jednu z nejvýznamnějších funkcionalistických památek Zlína - tamní evangelický kostel se po 79-ti letech dočká prvního zvonu ve své historii.

Expozice nové hudby

Hudba soudobá, experimentální, občas výstřední. Taková teď zní v Brně - přinesl ji mezinárodní festival Expozice nové hudby.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST