Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Pokračování koaličních jednání

Po několikadenní pauze dnes pokračovala koaliční jednání. Zástupci hnutí ANO, ČSSD, Starostovů pro jižní Moravu a TOP 09 se Žít Brno si dnes potvrdili funkce a rozdělení jednotlivých resortů. Koaliční smlouvu chtějí podepsat v ideálním případě za týden, n

Sestavování koalic

Strany ve Zlínském kraji by měly za hodinu ve Vsetíně podepsat memorandum o budoucí koalici. Schůzku svolal tamní starosta, senátor a suverénní vítěz krajských voleb Jiří Čunek. Na zpečetění koaliční dohody čeká ve Vsetíně i redaktor Luboš Dostál.

Druhé kolo senátních voleb

Známé tváře jihomoravské politiky odmítli o víkendu lidé v senátních volbách. Neuspěl sociální demokrat Zdeněk Škromach ani lidovec Stanislav Juránek. Po dlouhé době tak musejí z vysoké politiky odejít.

Sdílené bydlení sester

Složité a zdlouhavé dojíždění často odrazuje zdravotní sestry z jiných okresů, krajů i zemí od práce v Brně. Magistrát to chce změnit - připravuje nový projekt - sdílené bydlení pro sestřičky. Vyčlení pro ně velké nevyužité byty.

Více případů encefalitidy

Počet lidí nakažených klíšťovou encefalitidou roste. Lékaři na Vysočině už teď evidují víc případů, než za celý loňský rok. Nemocných přibylo i na jižní a východní Moravě.

Příprava automobilů na zimu

Na fronty v pneuservisech by se měli v následujících dnech připravit řidiči. Za 14 dní - od prvního listopadu - platí povinnost jezdit se zimním obutím v místech, kde hrozí náledí nebo sněžení. Zatím servisy nápor zákazníků zvládají.

Žloutenka na magistrátu

Epidemie žloutenky zasáhla i brněnský magistrát. Hepatitidou typu A se nakazil náměstek primátora Martin Ander. Momentálně proto leží na infekčním oddělení brněnské fakultní nemocnice.

Moravská zemská knihovna míří do Frankrurtu

Přípravy na mezinárodní knižní veletrh ve Frankfurtu vrcholí. Českou expozici tam pojede představit Moravská zemská knihovna. Jejím hlavním tématem bude osobnost Václava Havla.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD