Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nový radar v Bučovicích

Sto pokut denně rozdává nově radnice v Bučovicích na Vyškovsku. Výsledek instalace nového radaru na hlavním průtahu městem.

Zpomalovací prvky na silnici

Auta v obcích ale nebrzdí jen radary, jak jsme viděli v reportáži. Na Vysočině si starostové chválí zpomalovací semafory. Podle dopravních expertů jsou ale nejlepším řešením stavební úpravy.

Oprava vranovské hráze

louho plánovaná oprava hráze přehrady ve Vranově nad Dyjí začne prvního října. Definitivní termín zveřejnilo Povodí Moravy. Hráz kvůli tomu bude dva a půl roku uzavřená.

Návštěva premiéra

Nejstarší předvolební slib v jihomoravském kraji se znovu opakuje. Podle premiéra Bohuslava Sobotky se v příštím volebním období začne konečně stavět dálnice na Vídeň.

Soukromé školy

Skoro na dvojnásobek vzrostl za posledních pět let počet žáků, kteří navštěvují soukromé základní školy na jižní Moravě. Úměrně tomu přibývá taky těchto zařízení a postupně se rozšiřují do dalších okresů.

Hokejový stadion v Jihlavě

Budoucnost Horáckého zimního stadionu dnes znovu řeší jihlavští zastupitelé. Dosluhující hala nutně potřebuje rekonstrukci, vedení města se ale nedokáže shodnout, jak rozsáhlá bude

Špatný stav stadionu v Ledči

Zimní stadion Ledeč se připravuje na novou sezónu s novinkou za 150 tisíc korun. Pod střechu muselo nechat město nainstalovat bezpečnostní sítě.

Investice v Luhačovicích

Největší moravské lázně - v Luhačovicích - teď nepatří zrovna k nejklidnějším místům lákajícím k odpočinku. Po letech krize se lázeňská společnost pustila do výměny desítky let starých tepelných rozvodů.

Brněnský řezbář vystavuje v Blansku

Hrát si dovoleno - už samotný název výstavy v blanenské galerii napovídá, že zákaz sahat na exponáty pro tentokrát neplatí. Zrušil ho sám autor - řezbář Antonín Maloň, který do Blanska přivezl loutky a pohyblivé objekty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST