Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Brněnské vodárny sčítají náklady

Brněnské vodárny a kanalizace budou častěji kontrolovat vodu. Do sítě taky přidávají vyšší množství dezinfekce. Opatření navazují na problém z minulého týdne.

Opatření ve vodárnách

Většinu vodáren v jihomoravském a zlínském kraji nechává brněnský nález bakterií ve vodě chladnými. Bezpečnostní opatření zpřísnilo pouze Blansko a Znojmo.

Následky požáru

Požárem poničená firma v brněnských Černovicích si chce udržet všechny současné zaměstnance a postupně obnovit výrobu na stejném místě. Minulý týden tam hořela hala s molitanem, oheň se rozšířil na celý areál.

Začátek akademického roku

Se začátkem semestru se mění i život v Brně - jeho obyvatelům přináší řadu problémů. Na univerzity se vrátilo asi 74 tisíc studentů. V některých lokalitách lidé složitěji zaparkují, na provozovnách dopravního podniku je třeba počítat s frontami.

Žloutenka ve školách

Celkem 50 dní v karanténě musí strávit spolužáci dvou dětí, které se nakazily žloutenkou typu A. Obě pocházejí z Brna, které je nemocí zasažené nejvíc.

Zpožděná stavba mostu

Stavba nového Podklášterského mostu v Třebíči nabírá zpoždění. Při demolici toho starého se sice mluvilo o otevření na konci října, v ohrožení je teď ale i původní termín v polovině prosince. Zatím nestojí ani pilíře.

Historický zápas pro Zlín

Fotbalový zápas, jaký ve Zlíně desítky let nezažili. Domácí mužstvo dnes hostí nejslavnější tuzemský klub, pražskou Spartu. Hraje se o 1. místo, zlínský stadion Letná je beznadějně vyprodaný.

Stavba koncertního sálu

Stavba koncertního sálu v Brně je o něco reálnější - městští zastupitelé odsouhlasili, že na její přípravě budou spolupracovat s krajem a ministerstvem kultury. Už si rozdělili i náklady, které se šplhají k miliardě a čtvrt.

Filharmonie zahájila sezónu

Předehrou k opeře Leoše Janáčka vstoupila brněnská filharmonie do 61. sezony. Orchestr se v ní bude muset uskromnit - velký sál v Janáčkově divadle, kde byl zvyklý koncertovat, čeká rekonstrukce - a tak si filharmonici museli vyzkoušet stísněnější prostor

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST