Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Začal festival Masters Of Rock

Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku je poprvé v historii už předem beznadějně vyprodaný. 25 tisíc posluchačů přilákaly hlavně zámořské kapely, které na starém kontinentu koncertují jen vzácně.

Fanoušci metalu přijeli z celé republiky

Identifikace metalových fanoušků je poměrně jednoduchá. Společným poznávacím znamením je černá barva oblečení. Naopak na věku vůbec nezáleží.

Začal festival Masters Of Rock

Živě z festivalu s redaktorkou Gabrielou Netopilovou

Epidemie infekční žloutenky v Jihomoravském kraji

Nejvíc nemocných infekční žloutenkou za posledních dvacet let - v jihomoravském kraji počet nakažených lidí zase vzrostl. Hygienici přitom označili situaci za epidemickou už v březnu. Teď v létě se to ještě zhoršilo a hrozí, že se nákaza bude šířit dál.

Poslední návštěva brněnské Vlněny

Areál bývalé textilní továrny Vlněna v Brně byl dnes naposledy plný lidí. Dělníky a stavební stroje tam na dvě hodiny vystřídalo 80 bývalých zaměstnanců. Areál si přišli ještě jednou prohlédnout těsně před tím, než půjde k zemi.

Demolice funkcionalistické vily

Funkcionalistická prvorepubliková vila v brněnských Žabovřeskách může jít k zemi. Demolici povolil tamní úřad. Místní ale proti tomu sepisují petici. Budova je podle nich architektonicky významná.

Soud s podnikatelem Romanem Vaškůjem

Živě s redaktorem Lubošem Dostálem

Dopady brexitu na jižní Moravu

Plánovaný odchod Velké Británie z Evropské unie ovlivní evropskou ekonomiku. Dozvuky pocítí i firmy nebo univerzity sídlící v Brně.

Populární hotely pro psy

Letní prázdniny jsou hlavní sezónou pro psí hotely: Třeba na Vysočině už jich je víc než deset a právě teď jejich kapacita zdaleka nestačí. Každým rokem proto přibývají nové; a i ty, které se teprve staví, už mají objednané první zákazníky.

Opravy lednického minaretu

Opravy minaretu v zámeckém parku v Lednici na Břeclavsku pokročily. V osmi průchozích saloncích začali restaurátoři skládat mozaikové podlahy. Až budou hotovi, lidé se podívají i do míst, která byla desítky let nepřístupná.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST