Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dotace z městské kasy

Přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis

Dotace z městské kasy

Další velké akce v Brně a ve Zlíně

Uhličité koupele pro děti

Dětí s dýchacími a kožními problémy přibývá. Někteří lékaři mluví o civilizační chorobě. Například Lázně Luhačovice proto rozšiřují kapacitu a dokončily nový provoz s uhličitými koupelemi.

Potíže s odbytem mléka

Malí producenti mléka nejen na Vysočině řeší existenční problémy. Kvůli nadbytku jim od příštího roku vypověděla smlouvu mlékárna Hlinsko. Jen na Vysočině se to týká desítky farmářů.

V Jihlavě plošně čistí popelnice

S plošnou dezinfekcí popelnic začali v Jihlavě. Speciální auto postupně vyčistí všechny nádoby na odpad ve městě včetně velkých kontejnerů. Město to přijde zhruba na čtyři sta tisíc korun.

Hazard v centru Brna

Hazard zpět do centra Brna. Husova a Benešova – dvě ulice ve středu města, ve kterých chce tamní radnice povolit libovolný počet kasin, tedy takzvanou živou hru.

Nová koaliční dohoda v Brně

Živě s redaktorkou Barborou Měchurovou

Správci parků bojují s vandaly

Na noční směny do brněnských parků posílá své zaměstnance Veřejná zeleň města Brna. Brání se tak vandalům, kteří ničí vybavení. Zaměstnanci ho po setmění čistí a opravují. A často přistihnou výtržníky přímo při činu.

Mezinárodní bienále designu

Ve dvou muzeích odstartovala soutěžní bienále, věnovaná právě jemu. Stovky předmětů od studentů si lidé budou moct prohlédnout v Technickém muzeu. V muzeu Uměleckoprůmyslovém se zase představí autoři grafického designu

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST