Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Budování dopravní infrastruktury

Plánované rozšíření Žabovřeské ulice v Brně se komplikuje. Pro stavbu, která má být součástí Velkého městského okruhu, chybí magistrátu poslední pozemky. Během let navíc zastaralo posouzení vlivů na životní prostředí.

Budování dopravní infrastruktury

Zastaralé posudky vlivu na životní prostředí ovlivní i jeden úsek obchvatu Znojma. S tou částí stavby, která se měla rozjet letos, ale nakonec ŘSD skutečně počítá.

Moravské náměstí bez trhovců

Z Moravského náměstí zmizeli prodejci. Zastupitelé Brna-středu rozhodli, že trhy na frekventovaném místě v centru města omezí. Ani na tradičním Zelném trhu ale většina prodejců není spokojená.

Na koloběžce do školy

Při cestě do školy vyměnit auto za kolo, koloběžku, autobus nebo procházku - cíl nového projektu Centra dopravního výzkumu, do kterého se už na jižní a východní Moravě zapojila desítka škol.

Budoucnost pískovny v Černovicích

Brno pošle mimořádnou kontrolu do prostoru pískovny Černovice. Jejím cílem bude definitivně potvrdit nebo vyvrátit, jestli je tam uložený nebezpečný odpad. Aktuality živě z místa s Jakubem Ščurkevičem.

Nové singletraily pro cyklisty

V Moravském krasu dnes otevřeli osmadvacet kilometrů stezek pro terénní cyklisty. Takzvané single-traily jsou první svého druhu na jižní Moravě.

Zvony na Zelené hoře

Do poutního kostela na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou se po 75 letech vrátily zvony. Dnes je tam dovezl zvonař Petr Rudolf Manoušek ze Zbraslavi. Věřící je poprvé uslyší odbíjet koncem května.

Běh pro Světlušku

Brněnský park v Lužánkách včera rozzářilo téměř tisíc čelovek účastníků nočního běhu. Startovné putovalo nadaci Světluška - na podporu nevidomých se podařilo vybrat přibližně 350 000 korun.

Replika starého trolejbusu

Připomínal spíš kočár a vozil cestující i poštu. Repliku víc než sto let starého trolejbusu teď dokončuje kolář v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Nejdřív vyrobil kola, celého půl roku mu pak trvala samotná karoserie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST