Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Krizová centra pro ohrožené děti

Platy zaměstnanců a sociální pojištění do konce roku - položky, které má pokrýt mimořádná dvaceti-milionová dotace Fondu ohrožených dětí. Pomůže i dětskému krizovému centru Klokánek v Brně.

TÉMA DNE: Krizová centra pro ohrožené děti

Živě s Martinem Petříkem, vedoucím odboru sociálních věcí Jihomoravského kraje.

Obnova keltského skanzenu

Keltský skanzen Isarno u Letovic se pomalu vzmáhá. Ovšem jen díky dobrovolníkům. Sdružení Keltoi, které dostalo stotisícovou dotaci, zatím peníze do oprav neinvestovalo. Čas má jen do konce května.

Puky z Valašska dobyly svět

Leží uprostřed Valašska, mají 11 set obyvatel, přesto jsou nanejvýš důležité pro celý hokejový svět. S puky z Kateřinic na Vsetínsku budou už za několik dnů bojovat nejlepší světoví hokejisti o titul mistrů světa.

Rekordní výskyt klíšťat na jižní Moravě

Sezóna klíšťat začala - letos dřív než obvykle - navíc je jich nejvíc za posledních 20 let. Může za to mírná zima.

Kontroly České inspekce životního prostředí

Živě s redaktorkou Barborou Čapkovou

Větrný mlýn v Třebíči chátrá

Památka, se kterou si nikdo neví rady - osud větrného mlýna z 19. století nedaleko centra Třebíče. Město marně hledá kupce, samo na opravu nemá peníze. A vzácná budova už desítky let chátrá.

Kozy v centru Brna

Domácí zvířata v centru Brna. V Tyršově sadě a na Špilberku teď nově spásají trávu kamerunské a zakrslé holandské kozy. Nejsou to ale jediná místa, kde je můžou Brňané potkat.

Výstava jarní Flora začíná

37. ročník výstavy jarní Flora odstartoval v Olomouci. Nejstarší a největší výstava květin v České republice je letos věnovaná Karlu IV. - významného panovníka představuje jako zapáleného sadaře a zahradníka.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST