Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji

Větrná elektrárna ve Chvalovicích na Znojemsku definitivně nebude. Po letech vyjednávání a protestů místních už investor úsilí vzdal. Právě Znojemsko je přitom jediné místo v kraji, kde větrné elektrárny jsou.

Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji

O větrných elektrárnách živě s Davidem Hanslianem z oddělení meteorologie, Ústav fyziky atmosféry AV ČR

Čištění Bořího lesa od munice

Už dvacet hektarů Bořího lesa na Břeclavsku vyčistili pyrotechnici od nevybuchlé munice. První etapa asanace začala loni v listopadu. Aktuálně pětičlenný pyrotechnický tým prohledává dalších třináct hektarů.

Šampionát evropských odstřelovačů

Živě s redaktorem Josefem Kvasničkou

Bílá hora v Brně po letech v bílém

Bílá hora v brněnských Židenicích v těchto dnech znovu po 40ti letech dostává svému jménu. Vykvetly totiž třešně, které tam loni v zimě nechala vysadit městská část. Obnovila tak podobu, kterou měla hora téměř celé minulé století.

Požár domu na Vysočině

Rozsáhlý požár dnes ráno zachvátil rodinný dům a zemědělskou usedlost ve Zbinohách u Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Obešel se bez obětí na životech, škoda ale bude podle všeho vysoká - plameny totiž zcela zničily hospodářskou budovu a velkou část domu.

Finanční pomoc nemocnicím ve Zlínském kraji

Živě s redaktorem Lubošem Dostálem

Vykrádání aut v Moravském krasu

Turisté, mířící autem do Moravského krasu, by si měli dát pozor na zloděje - jen za poslední dva měsíce tam musela policie řešit čtyři případy vykradených aut, to je víc než za celý minulý rok.

Začalo čištění popelnic

55 tisíc popelnic a kontejnerů v Brně čeká na jaře a v létě očista. Do myčky nemusí, umyje je speciální vozidlo přímo v ulicích. Vyčistit všechny nádoby na směsný odpad ve městě bude trvat několik měsíců.

Opráski sčeskí historje na Špilberku

Opráski sčeskí historje, humorný komiks komentující zkomolenou češtinou důležité momenty Českých dějin, bude od zítřka k vidění na hradě Špilberku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST