Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Osud dětí z dětských domovů

Nový projekt Symbios na podporu dětí rozjíždí FSS Masarykovy univerzity, inspiruje se v Rakousku

Osud dětí z dětských domovů

Ivana Malá zachytila příběh

Osud dětí z dětských domovů

O problému se začleňováním mladých lidí z dětského domova do běžného života živě s Ladislavem Ptáčkem z oddělení sociální prevence a pomoci brněnského magistrátu.

Vývoj v Aircraft Industries

Vážné problémy Aircraft Industries - dříve Letu Kunovice - pokračují. Česká televize dnes zjistila, že zhruba polovina zaměstnanců, tedy 550 lidí, je stále doma a pobírá pouze 60 procent mzdy. Živě s Josefem Kvasničkou.

Netradiční aktivita kyjovské radnice

Vlastní včely nově chová radnice v Kyjově na Hodonínsku. Dva úly dnes ráno včelaři nainstalovali přímo na střechu místního kulturního domu. Jedenácti-tisícové město na jihu Moravy tak bude mít vlastní med, který chce prodávat jako propagační předmět.

Budoucnost vyškovského pivovaru

Církev usiluje o pivovar ve Vyškově. Olomoucké arcibiskupství, kterému areál historicky patřil, podalo žalobu na stát. Živě s Jakubem Ščurkevičem.

Značkování turistických tras

Víc než stovka lidí se na Jižní Moravě podílí na údržbě sítě turistického značení. Každé jaro vyrážejí značkaři z Klubu českých turistů trasy kontrolovat. S jedním z nich se dnes vydala i redaktorka Barbora Čapková.

Parkování v Bystřici nad Pernštejnem

V Bystřici nad Pernštejnem zpoplatnili parkování na náměstí. Lidé nechávali odstavená auta v centru často celý den a další návštěvníci města neměli kde parkovat.

Nové muzeum v přírodě

Na kopci Rochus nad Uherským Hradištěm se už za pár dnů otevře nové muzeum v přírodě, které přiblíží, jak se bydlelo na Slovácku v první polovině minulého století. Skanzen postavilo město spolu se soukromou firmou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST