Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Spory v brněnské koalici

Brněnská čtyřkoalice se rozpadá. Lidovci dnes oznámili, že začnou vyjednávat o novém koaličním uspořádání, zejména se sociálními demokraty. Reagovali tak na včerejší schůzku hnutí Ano, Žít Brno a ČSSD, kde se tyto tři strany pokoušely o totéž.

Spory v brněnské koalici

Současná koalice podle politologa Masarykovy univerzity Stanislava Balíka nastalou krizi nepřežije. Rozhovor s ním natočil Michal Cagala.

Řízení městských firem - místo holdingu koncern

Údajný hlavní bod sporu mezi lidovci a hnutím ANO je řízení městských firem. Včera se sešli odborníci z obou stran na pracovní schůzce a ukázalo se, že by shodu možná nakonec našli.

Oběd válečných veteránek

Veteránka z Afghánistánu vařila pro veteránku druhé světové války - Luisu Matlovou, která zítra oslaví 100. narozeniny. Čtyř-chodové slavnostní menu pro ni připravila Lada Kovářová.

Veřejné opatrovnictví

Jihomoravské obce a města se stále potýkají s problémem veřejného opatrovnictví. Radnice se totiž musí starat o všechny nesvéprávné lidi, které nemají jiného opatrovníka. Ministerstvo vnitra sice pro tyto obce loni vydalo příručku.

Zneužívání občanských průkazů

Úředníci mají povinnost ověřovat platnost občanských průkazů, rozhodl tento týden Ústavní soud. Zastal se firmy, která kvůli chybě živnostenského úřadu přišla o miliony.

Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích

Odškodnění za výbuchy muničních skladů nebylo pro všechny postižené. Zatímco výplata peněz dnes začala v další obci, konkrétně ve Vlachovicích-Vrběticích, asi dvě desítky lidí z Bohuslavic nad Vláří a Divnice nedostanou ani korunu.

Speciální autobus pro turisty

Navštívit desítky vinařských sklepů za jeden den můžou lidé na Znojemsku díky vinobusu. Novinka letošní turistické sezóny zatím jezdí jen o víkendech a svátcích, od června ale sveze zájemce každý den.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST