Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Začala bloková čištění

S jarem se do ulicí měst a obcí rozjely čistící vozy. Pozor si musí dávat hlavně řidiči - třeba v Brně za parkování v ulici, která se čistí, hrozí odtah. Těch, kteří to ignorují, přibývá

Brno má městského architekta

Michal Sedláček je nový hlavní architekt Brna. Dnes ho ve funkci potvrdila městská rada. Velké zkušenosti se zahraniční architekturou a schopnost vést tým – podle odborné poroty klíčové vlastnosti, pro které právě Sedláčka doporučila.

Škody po bobrech

S prvními jarními dny se na hladinách řek v regionu zase objevili bobři. Správci toků a zahrádkáři je ale nevidí rádi - ničí jim stromy v okolí. Třeba Povodí Moravy stojí řádění hlodavců ročně desítky milionů korun.

S teplým počasím přišly i požáry

Rozsáhlý požár skládky plastů a pneumatik vypukl odpoledne ve Všemině na Zlínsku. Plameny zasáhly plochu 50x50 metrů, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Přesun tramvajové tratě v Brně

Už příští rok chce město zahájit rekonstrukci ulic Plotní a Dornych. Práce za víc než miliardu korun mají hlavně usnadnit průjezd dopravy na jih Brna a dál na dálnici D2.

Škola v nemocnici slaví 60 let

Už 60 let se děti učí v Základní škole při Fakultní nemocnici v Brně. Založil ji v roce 1955 Vladimír Kluska, lékař z tamního infekčního oddělení. Děti, za kterými tehdy do nemocnice nesměli ani jejich vlastní rodiče, chtěl kromě vyučování rozptýlit.

Otis Laubert a jeho "junk art" v Blansku

Sondy do sérií kreseb a instalací, kterými se dlouhodobě zabývá, přivezl do Galerie města Blanska veterán slovenského výtvarného umění Otis Laubert. K vidění jsou hlavně jeho oblíbené asambláže – tedy prostorové koláže z různých předmětů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST