Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Změny v sociálním bydlení

Jak už jsme informovali minulý týden, Brno schválilo strategii sociálního začleňování. Do roku 2025 chce mimo jiné docílit toho, aby se lidé nedostávali do bytové nouze.

Nové centrum řemesel v Brně

Nové centrum pro stavební řemeslníky vzniká v brněnských Bosonohách. Společně se tam budou vzdělávat instalatéři, zedníci, obkladači i topenáři, aby si vyzkoušeli, jak stavba domu funguje jako celek.

Snadnější přebalování dětí

Přebalit dítě ve městě už přestává být problém. V těch větších fungují tak zvané Family pointy - jenže jenom ve všední dny. O víkendu pak rodiče musí hledat jiné alternativy.

Silnice na Rakovecké se rozpadá

Frekventované ulici Rakovecké v Brně-Bystrci hrozí uzavření. Ohrožuje ji ujíždějící svah. Ten se dal do pohybu po tom, co na přilehlé pole začala stavební firma ukládat zeminu.

Přesun vlakového nádraží u soudu

Přesun brněnského nádraží bude řešit Krajský úřad Jihočeského kraje. Ministerstvo pro místní rozvoj o tom rozhodlo na základě požadavku spolku Děti země.

Novinka v boskovické nemocnici

Místo šesti nabízí ode dneška dětské oddělení boskovické nemocnice deset lůžek pro rodiče, kteří s dětmi chtějí zůstat na pokoji během hospitalizace. Navýšení kapacity umožnila rekonstrukce za víc než 3 a půl milionu korun.

Simulace letu na Mars

Skupina dětí ve Vyškově dnes cvičně odcestovala na Mars. Jejich expedice je simulací letu kosmickou lodí.

Velikonoční festival duchovní hudby

6 koncertů vážné hudby v 5ti brněnských chrámech. Ve zkratce program, který od Květné po Bílou neděli nabídne Velikonoční festival duchovní hudby - i letos v režii brněnské filharmonie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST