Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Situace v domovech pro seniory

Újezd u Brna: dnes představili nový domov pro seniory

Situace v domovech pro seniory

Péče o seniory může být tradiční i méně obvyklá. Třeba péče v rodině, stejně jako rockový sbor v Domově pro seniory v Buchlovicích.

Řidiči komplikují práci hasičům

Špatně parkující auta, úzké anebo nezpevněné příjezdové cesty a plochy pro techniku hasičů. To všechno jim komplikuje práci. A třeba při požáru můžou takové nedostatky stát i lidské životy.

Počasí připomíná blížící se jaro

Dva dny zbývají do konce kalendářní zimy. Na některých místech jižní Moravy ale jaro lidé vítali už dnes.

Parkování v pěších zónách

Vjezdy aut do pěší zóny v Brně budou hlídat kamery. Radnice tak chce snížit počet vozů, které tam jezdí a často k tomu nemají potřebné výjimky.

Demonstrace proti těžbě uranu

živě z obce Brzkov na Jihlavsku s Radovanem Daňkem.

Demonstrace proti těžbě uranu

Obce Brzkov a Věžnice a města Polná a Přibyslav si najaly společného právníka, který má zabránit obnovení těžby uranu a zajistit, aby se i obce staly účastníky všech probíhajících řízení.

Velké Meziříčí hledá podobu náměstí

Kompletní proměnu centrálního náměstí plánuje radnice ve Velkém Meziříčí. Chce aby rekonstrukce odpovídala požadavkům jedenadvacátého století, proto vypsala architektonickou soutěž.

Opera Impresárion v koncích v Brně

Absurdní situace z divadelního prostředí i zákulisí. To slibuje opera Impresario v koncích, kterou nacvičili studenti Janáčkovy akademie múzických umění. V Divadle na Orlí se italská komorní zpěvohra představí v české premiéře.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST