Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

TÉMA DNE: Zveřejňování policejních informací

Případ vraždy studentky z minulého úterý znovu ukázal, jak funguje komunikace mezi policií, veřejností a médii. Někteří zástupci samosprávných orgánů o neštětí nebyli informováni vůbec.

Zveřejňování policejních informací

Živě s hostem: Antonín Hrdlička, vedoucí odboru obecné kriminality, Policie ČR JMK

Zalesňování ploch u Holešova

Holešov a přilehlou průmyslovou zónu oddělí les. Tisíce dubů, habrů, lip a dalších dřevin v budoucnu utvoří nové biocentrum. Město tak využije část kompenzace za ekologickou újmu, kterou zóna městu přinesla.

Problémy v dopravní infrastruktuře

BŘECLAV: Auty ucpané centrum a kolony - problémy velkých jihomoravských měst. Dnes je s jejich představiteli řešil ministr dopravy Dan Ťok. A třeba v Břeclavi připustil, že do problémů se stavbou obchvatu se sám vloží.

Problémy v dopravní infrastruktuře

ZNOJMO: Zatímco jižní část obchvatu začnou dělníci budovat v létě, dostavbu jeho severní úseku zastavil soud, na který se obrátili občanští aktivisté. Podle Dana Ťoka je i přesto navržená trasa správná, s jinými variantami nesouhlasí.

Špatně zabezpečené domy

Někteří obyvatelé brněnských městských bytů si stěžují na nedůkladně zabezpečené vchody do bytových domů. Nejvíc vloupání řeší policie v městských částech Brno Sever, Židenicích, nebo třeba v Komárově.

Cvičení proti útoku hackerů

Jak chránit počítače před útoky hackerů - na speciálním kybernetickém cvičišti v Brně to trénují zaměstnanci energetických firem. Akci pořádá Národní bezpečnostní úřad. Živě s Jakubem Ščurkevičem.

Bacon 70 sbírka básní z Brna

Brněnský život, místa a události - město a to co se v něm děje už víc než půl století můžou čtenáři najít v textech Leoše Bacona Slaniny. To nejlepší z jeho tvorby teď ve sbírce k básníkovým 70. narozeninám nechali knižně vydat jeho známí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST