Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zájem žáků o střední školy

Boj o nové žáky svádějí jihomoravské střední školy. Do poloviny března totiž deváťáci musí podat své přihlášky. Ministryně školství Kateřina Valachová se obává, že malý zájem bude - tak jako loni - o stavební obory.

Zájem o alternativní výuku

Zájem o alternativní základní školy v Brně roste. Některé školy, které už mají zápisy za sebou, musely děti dokonce z kapacitních důvodů odmítat.

Nová obchodní centra

Nový supermarket vyroste v brněnských Kohoutovicích - a po osmi letech debat a plánovaní zaplní prázdný prostor mezi třemi silnicemi.

Kapesní krádeže v Brně

Sto tisíc korun během jedné kapesní krádeže. O tolik přišel slovenský obchodník v nákupním centru v Modřicích. Vše zachytily bezpečnostní kamery.

Komplikace hromadné dopravy v Přerově

Výrazné komplikace v dopravě zažívá od rána Přerov. Společnost, která zajišťuje ve městě MHD, neposlala do ulic potřebný počet autobusů. Na šesti linkách tak nevyjelo 77 spojů.

Na sídlištích přibývá výtahových plošin

V bytových domech na brněnských sídlištích se stále častěji objevují takzvané domácí výtahové plošiny. Jde o levnější alternativu výtahu.

Rezignace břeclavského místostarosty

Skandál s cestou břeclavských politiků na fotbal má personální důsledky. Místostarosta Milan Vojta rezignoval kvůli kritice opozice.

Krajiny Antonína Slavíčka

Uznání se dočkal už za svého života - ten ale netrval dlouho. Mistrovská díla i tragický osud Antonína Slavíčka připomíná aktuální výstava ve Zlíně. Obrazy slavného českého krajináře z přelomu 19. a 20. století tam zapůjčilo celkem 10 galerií.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST