Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Podnikání v centrech měst

Pojďme se ještě podívat na kancelářské prostory - třeba Brno teď zažívá boom. Developeři tam jen letos plánují postavit pět kancelářských budov, které nabídnou přes 50 tisíc metrů čtverečních – to je víc, než letos přibude v Praze

Přeshraniční spolupráce záchranářů

Smlouvu o přeshraniční spolupráci záchranných služeb dnes s Rakouskem podepsal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na konkrétních podmínkách se pak musí dohodnout jednotlivé kraje. Záchranáři tak budou moct vyjet k pacientovi i za hranice.

Spor o vzácný obraz

Ani po pravomocném rozsudku nevzdává pražská Národní galerie boj o obraz Madony z Veveří - připravuje dovolání k Nejvyššímu soudu.

Odposlech v kanceláři soudce

V kanceláři brněnského soudce Jana Kozáka se našlo odposlouchávací zařízení a tajná kamera. Upozornil na to deník Mladá Fronta Dnes. Jestli byl systém funkční a kdo jej instaloval, zatím není jasné.

Kriminalita ve Zlínském kraji

Ze Zlína živě s Blankou Kovandovou

Luhačovice nebudou v UNESCO

Bolestné dozvuky neúspěchu pro lázně Luhačovice. Definitivně nebudou na seznamu kulturních památek UNESCO a co hůř – doplatí na honbu za splněním nominačních kritérií.

Petite Mort poprvé v Brně

Balet brněnského Národního divadla se zařadí mezi padesátku vybraných světových scén. Dostali svolení poprvé nastudovat slavnou choreografii Petite Mort Jiřího Kyliána. Komponovaný večer, jehož součástí dílo bude, diváci uvidí už dnes.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST