Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zápisy do prvních tříd

Na většině brněnských základních škol dnes začaly zápisy do prvních tříd. Letos poprvé s elektronickým systémem podávání přihlášek.

Kontrola třídění odpadu

Jihlava posílá do ulic takzvané odpadové detektivy. Jejich úkolem je kontrolovat, jak obyvatelé třídí zbytky. Zjišťují, zda lidé do své popelnice na komunální odpad nevyhazují například plasty nebo papír.

Spor o káznici na Cejlu

Budova bývalé káznice v Brně bude možná památkově chráněná – i přes odpor města. Ministerstvo kultury už zahájilo řízení.

Nedostatek kuchařů a čišníků

Řadě hotelů a restaurací v Brně chybí vyučení kuchaři a číšníci. Mladí lidé o tyto obory ztrácejí zájem - ubývá tak i učňů na školách.

Advokát potrestaný za podvody

Devět let vězení za čtvrt miliardový podvod uložil Milanu Holomkovi krajský soud ve Zlíně. Bývalý advokát vylákal peníze od šesti desítek lidí a firem.

Sčítání netopýrů

Jeskyně Na Turoldu patří přes léto turistům, v zimě spícím netopýrům. Každý rok jich tam na stěnách zimuje několik stovek. Jejich přesný počet pravidelně zjišťují odborníci.

Zlatá flétna zazněla včera v Janáčkově divadle

Flétnu ze 24 karátového zlata doprovodila včera večer v Janáčkově divadle brněnská filharmonie. Přímo na míru byla Sharon Bezalyové napsána jak skladba, tak vyrobena zlatá flétna.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST