Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Smlouva o pořádání Velké ceny

Ze smlouvy vyplývá, že se celý podnik prodraží: takzvaný zalistovací poplatek, který si promotér účtuje za to, že závod do Brna přiveze, bude stát průměrně 110 milionů korun ročně.

Budoucnost areálu za Lužánkami

Nejen rychlé stroje, ale i fotbal a hokej v Brně táhne. A to konkrétně na jedno místo - za Lužánky. Provizorní ledovou arénu pod širým nebem dnes dělníci začali rozebírat.

Vyšší nezaměstnanost na jižní Moravě

Nezaměstnaných na jižní Moravě v prosinci přibylo - o čtyři desetiny procenta. Bez práce je teď v regionu sedm procent obyvatel.

Jihomoravští silničáři opraví silnice i mosty

32 kilometrů silnic druhých a třetích tříd a 21 mostů letos opraví Jihomoravští silničáři - celkem za víc než miliardu.

Likvidace vánočních stromků

Lidé začali ve velkém vyhazovat vánoční stromky. Od kontejnerů je svážejí popelářská auta. Jen v Brně jich touto dobou denně naloží stovky. Z měst už pomalu mizí taky vánoční výzdoba a osvětlení.

Pyrotechnici čistí areál u Vrbětic

Pyrotechnici musí prozkoumat kilometry území. Jejich úkol je velmi nebezpečný, po dvou explozích je ve volném terénu stále velké množství munice.

Nehod vozů Dopravního podniku města Brna loni přibylo

Celkem inspektoři vyšetřovali 897 případů - to je o 80 víc než v roce 2014.

Běžkování na Vysočině

Běžkaři na Vysočině můžou konečně vyrazit na lyže. V pravé poledne se pro ně poprvé za tuto zimu otevřela Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě.

Na větrnou hůrku v Brně

Slavný román Emily Bronteové dostal divadelní podobu. Na větrnou hůrku přenese diváky brněnský BuranTeatr.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST