Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Spolupráce středních škol s firmami

Ze školních lavic rovnou do práce - cíl stále většího počtu středních odborných škol na jižní a východní Moravě. Studentům vyškovského učiliště k tomu nově dopomůžou tři moderní stroje za 24 milionů korun.

Zájem o studenty VŠ

Praxi ve firmách získávají stále častěji i studenti vysokých škol. Soukromé společnosti o talentované mozky v některých oborech doslova bojují.

Převrácená cisterna blokovala dálnici

Převrácená cisterna dnes ráno zablokovala dálnici D2 ve směru na Brno. Nákladní auto narazilo do betonových zábran a převrátilo se na bok u Hustopečí na Břeclavsku.

Stadion ve Zlíně má opravený led

Zimní stadion ve Zlíně je po týdenní odstávce kvůli havárii chlazení znovu v provozu.

Prázdné byty na Brně-středu

O stovku neobsazených městských bytů víc má oproti loňsku Brno-střed. Opozice radnici kritizuje za příliš vysokou cenu nájemného a malou aktivitu při nabízení bydlení.

Dlouhodobě nezaměstnaní začnou pracovat

Přerov chce pomoct dlouhodobě nezaměstnaným. Za minimální mzdu plánuje dát práci až třem stům lidí.

Lístky na MHD v Brně stále chybí

V některých brněnských trafikách stále nejsou k dostání jízdenky na hromadnou dopravu. I přesto, že Dopravní podnik sehnal nového distributora.

Ryby jsou kvůli suchu menší

Na jižní Moravě začaly výlovy rybníků. Ryb je stejně jako loni, jsou ale kvůli extrémnímu suchu a letním tropickým teplotám menší.

Proměny Žďárských vrchů

Největší proměnou za posledních víc než sto let procházejí Žďárské vrchy. Lesníci tam právě finišují s kácením stromů na Malínské skále

70 let Zdeny Herfortové

Sedmdesátiny slaví jedna z nejvýraznějších osobností brněnské divadelní scény Zdena Herfortová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST