Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Letošní sklizeň vína

Letošní ročník vína bude podle vinařů dobrý. Vyplývá to z prvních laboratorních rozborů hroznů. Lahve s etiketou 2015 by svou kvalitou mohly být srovnatelné třeba s úspěšným rokem 2011.

Sklizeň a vinaři

K pozitivním výhledům na letošní sklizeň se živě vyjádřil vinař Radomil Baloun.

Ústavní soud se zastal manželů Gregůrkových

Už podruhé se Ústavní soud zastal Gregůrkových ze Zlína. Rodina si stěžovala, že za vyvlastnění pozemků pro stavbu otrokovického obchvatu dostala v roce 2003 jen desetinu tržní ceny.

45. Barum Czech Rally zlín

Brno už si slávu spjatou s rychlými koly odbylo, teď je na řadě Zlín. Už tento pátek tam odstartuje 45. Barum Czech Rally Zlín. Třídenní závod je součástí seriálu Mistrovství Evropy, na Východní Moravě by ho mělo sledovat až 200 tisíc diváků.

Zloději ukradli kukuřici

Kukuřici za skoro milionů korun ukradl z pole zloděj soukromému zemědělci na Olomoucku. Během jediné noci stihl sklidit plochu o velikosti 16-ti fotbalových hřišť. Nad nezvyklou krádeží se pozastavují policisté i ostatní farmáři.

Záchrana vládních letadel

Střídavě vozila české prezidenty, ministry i olympioniky. Teď obě vysloužilá letadla TU 154 M před sešrotováním zachraňují letečtí nadšenci z Moravy. A chystají unikátní převoz obou strojů z Prahy do muzeí v Kunovicích a v Olomouci.

Novinky v kauze Dahlgren

Americká justice znovu rozhodovala v kauze Kevina Dahlgrena, který je podezřelý, že před dvěma lety v Brně-Ivanovicích zavraždil manžele a dva jejich syny. Odvolací soud v americké Virginii zamítl jeho žádost o slyšení před senátem.

Útulek ve Žďáře končí

Žďár nad Sázavou nemá kam umisťovat toulavé psy. Místní soukromý útulek chtějí veterináři kvůli problémům s chovem zrušit. Odchycené psy musí město převážet až do třicet kilometrů vzdálené Jihlavy. Hledá proto nového provozovatele útulku.

Chov zvířat v regionu

Ovce, kozy nebo slepice. V novém zookoutku v Olešnici na Blanensku návštěvníci nenajdou exotická zvířata, ale ta domácí. Stejně jako v minizoo v Tečovicích na Zlínsku. Drobných chovatelů totiž ubývá, vytlačují je ti velcí.

Nová sezóna v Nd Brno

16 premiér slibuje v nové sezoně Národní divadlo Brno. Jeho vedení dnes představilo novinky a taky kampaň, kterou chce lidi na představení přilákat. První ukázky umělci odehrají už příští středu na zahajovacím open air koncertu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST