Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jednání o budoucnosti výstaviště

Brněnský primátor dnes poprvé jednal o klíčové investici - nákupu většinového podílu brněnského Výstaviště. Ke stávající třetině akcií chce přidat ještě 2/3 podíl německé firmy Musse Dusseldorf.

Primátor o jednání

Aktuální informace z dnešního jednání v Německu přidal ve vysílání primátor města Brna Petr Vokřál.

Ekonomická budoucnost výstaviště

Investice do největšího výstavního areálu ve střední Evropě by se Brnu mohla vyplatit i z ekonomického hlediska. Firmě se totiž v posledních letech daří držet účetnictví v černých číslech.

Od pavilonu A až po Z

Vraťme se teď na začátek - první výstava se na veletrhu konala v roce 1928 a právě kvůli ní vznikl taky první pavilon. Ten nejstarší i nejmodernější jsme dnes prošli přímo s architektkou Lenkou Štěpánkovou, která má na starosti urbanistický rozvoj areálu.

Útok na brněnskou mešitu

Mešitu v Brně někdo poničil - železnou tyčí rozbil dvě okna. Včera odpoledne si toho všimli zástupci muslimské obce. Případ teď vyšetřuje policie.

Poplatek za přespání v Dětské nemocnici

Ministerstvo zdravotnictví podle Českého rozhlasu prověřuje Dětskou nemocnici v Brně. Kvůli poplatku za přespání příbuzných u lůžka - v rozkládacím křesle.

Školní pomůcky shání charita

Aktovky, přezůvky, pomůcky na psaní a malování - věci, které teď před začátkem školního roku shromažďuje brněnská charita. Rozdává je sociálně slabým rodinám, které si nemůžou dovolit tisícové částky za potřeby do školy utratit.

Tragické dopravní nehody na Zlínsku

Denně nejmíň jedna oběť. Na Zlínsku roste počet tragických dopravních nehod. Sedmileté dítě a dvacetiletý řidič zahynuli včera večer po srážce dvou aut u vesnice Branky. V celém kraji pak za posledních šest dní zemřelo už sedm lidí.

Následky vydatných dešťů

Vydatné deště, které skrápěly vyprahlou jižní Moravu, nezpůsobily vážnější problémy. Žádná z tamních řek nakonec nedosáhla ani prvního stupně povodňové aktivity. Teď už na většině míst jen poprchává.

Nedostatek vody ve Zlíně

I přes vydatné deště zůstávají místa, která stále trápí nedostatek vody. Někde dokonce nadále platí zákaz jejího odběru. Ze Zlína se s aktuálními informacemi přihlásil Josef Kvasnička.

Dům přírody v Moravském krasu

Do hlubin jeskyní nebo do lesů Moravského krasu zavedou návštěvníky výstavy v Domě přírody - ten stojí přímo v srdci jedné z nejnavštěvovanějších přírodních památek na jižní Moravě. Nová atrakce otevře zítra a slibuje celoroční provoz.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST