Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Budoucnost Velké ceny - Jihomoravský kraj

Krajští zastupitelé jednohlasně schválili vznik spolku, který by mohl pořádat Velkou cenu silničních motocyklů v příštích letech. Den před startem kvalifikací na letošní závod je to první krok k záchraně Grand Prix v Brně.

Budoucnost Velké ceny

pohledem Jakuba Ščurkeviče

Den před začátkem kvalifikací Velké ceny

Centrum Brna zažilo možná nejhlasitější zvukovou produkci. Přímo ve středu města se totiž proháněli legendy motocyklového sportu i současní jezdci na závodních motorkách.

Velká cena Brna a dálniční uzavírky

Brněnský Masarykův okruh přivítá deseti-tisíce návštěníků. Už teď tam míří první z nich. Motocyklová akce ale znamená hlavně maximální nasazení dálničních policistů. Na řidiče kromě kontrol rychlosti čekají i omezení v dopravě.

Zasedal krizový štáb Povodí Moravy

Problémy s dlouhotrvajícím suchem dnes v Brně řešil krizový štáb Povodí Moravy. V řekách i nádržích totiž stále ubývá voda.

Sucho ničí vinařům úrodu

Ztráty kvůli suchu už sčítají i vinaři. Dosud si pochvalovali dostatek slunce. Chybějící vláha ale nedovolí hroznům dozrát. V ohrožení je víc než třetina úrody.

Sucho svědčí kůrovci

Lesníci z Libavé na Olomoucku zažívají vůbec nejhorší kůrovcovou kalamitu v historii. Současné suché a horké počasí totiž těmto miniaturním škůdcům velmi prospívá.

Hospodaření Fakultní nemocnice u svaté Anny

Fakultní nemocnici u svaté Anny se daří brzdit prohlubování dluhu. Pořád je ale suverénně nejzadluženější v zemi. Za sebou už má propouštění zdravotnického personálu, do budoucna plánuje další opatření.

Rozsudek nad Františkem Pospíšilem

Dva a třičtvrtě roku ve vězení za pohlavní zneužívání 14ti leté dívky a ohrožování mravní výchovy dětí. To je trest pro bývalého sbormistra a učitele uměleckého gymnázia - Františka Pospíšila.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST