Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Změny v brněnském územním plánu

Stovky změn v územním plánu připravuje brněnský magistrát. Město je potřebuje i kvůli soudem zrušené aktualizaci, kterou provedlo minulé vedení. Mezi nové změny patří například protipovodňová opatření, cyklotrasy i výstavba nových obytných komplexů.

Budoucnost tzv. Jižního centra

Velké změny čekají i tzv. Jižní centrum. Radní vybírají komisi, která bude schvalovat novou podobu místa, kde minulé vedení města ještě s jistotou počítalo s odsunutým nádražím.

Dokument o slavném režisérovi Karlu Zemanovi

Točil v pravěku, na měsíci i tisíce mil pod mořem. Pro Karla Zemana jakoby neexistovaly hranice, co je a není možné. Bez počítačů a digitálních triků.

Dokument o slavném režisérovi Karlu Zemanovi

Zemanův fantastický svět inspiroval i světové režisérské hvězdy. Reportáž Blanky Kovandové.

Zámek Miroslav se otevřel

Vůbec poprvé se otevřel návštěvníkům zámek v Miroslavi na Znojemsku. Na jeho rekonstrukci hledalo město peníze 15 let. Teď se podařilo opravit a zpřístupnit jihovýchodní křídlo památky.

Staví se nová cesta na Špilberk

Brňané budou mít možnost využít novou přístupovou cestu na hrad Špilberk a přilehlý park. Doposud se k hradu nedalo přijít ze severní strany kopce. To se ale změní. Další přístup se staví z Obilního trhu a ulice Údolní.

Povodí Moravy podpoří hasiče

Povodí Moravy vybaví hasiče. Jednotky dobrovolníků můžou získat až šedesát tisíc korun - například na novou techniku nebo na výcvik nových členů.

Soustředění házenkářů z Nového Veselí na Žďársku

S přípravou na novou sezonu začali házenkáři z Nového Veselí na Žďársku. Klub z malé obce na Vysočině se chce probojovat do extraligy.

Otevření opravených staveb na Svatém kopečku

Kostel svatého Šebestiána na svatém kopečku v Mikulově září novotou. Jeho rekonstrukcí skončila šestiletá série oprav kapliček křížové cesty, která vyšla na zhruba dvacet milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST