Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Jednání o problematice uprchlíků

Rekordní počet běženců zadrželi o víkendu čeští policisté. Od začátku roku jich už je přes tři tisíce - o polovinu víc než vloni. Jak narůstající počty zastavit - o tom dnes jednala rakouská ministryně vnitra se svým českým protějškem.

Mimořádné jednání zastupitelstva

Jen několik minut trvalo dnešní mimořádné zasedání zastupitelstva Brna-středu, které mělo objasnit kontroverzní smlouvu na organizování veřejných zakázek. Koalice nevysvětlila nic, naopak neodhlasovala program a jednání ukončila.

Unikátní sportoviště před dokončením

V Olomouci dělníci dokončují výstavbu unikátního pracoviště, kde chtějí akademici z Univerzity Palackého zkoumat lidský pohyb a poznatky pak využít v praxi. V takzvaném centru Baluo by tak měly vznikat nové sportovní nebo rehabilitační pomůcky.

Knihovny o prázdninách

Kvůli kontrole knižního fondu a rekonstrukci je ode dneška až do poloviny srpna zavřená Moravská zemská knihovna v Brně. Změny v otevírací době hlásí i další knihovny v kraji.

Budoucnost fotbalového stadionu

Měsíc dnes uplynul od brněnské rozlučky fotbalisty Petra Švancary na legendárním stadionu Za Lužánkami - tehdy na ni dorazilo zhruba 35 tisíc lidí. Úspěch akce fotbalistu povzbudil - Za Lužánkami teď chce uspořádat další.

Protest proti těžbě uranu

Čtyři obce z Vysočiny se spojily proti obnovení těžby uranu u Brzkova na Jihlavsku. Společně teď vybírají právníka, který je bude zastupovat. Každá z obcí na jeho služby letos přispěje rovným dílem.

Čeští potápěči pomáhají v Bosně

Čeští potápěči včera večer vyrazili z Brna na další nebezpečnou misi. Už posedmé. Dva týdny budou v Bosně likvidovat nevybuchlou munici. Na dně řeky Sávy leží stovky kilogramů trhaviny.

Fronty na cestovní doklady

Na poslední chvíli nechávají obyvatelé Jihomoravského kraje vyřizování cestovních pasů. U přepážek, které doklady vydávají, jsou tak v polovině prázdnin dlouhé fronty.

Začala česko-finská hokejová škola

Horácký zimní stadion v Jihlavě teď patří mladým hokejovým nadějím z České republiky a Finska, kteří tam přijeli na pátý ročník česko-finské hokejové školy. Třináctiletí hokejisté z obou zemí trénují společně, kromě hokeje se učí i anglicky.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti

Čtvrtým dnem dnes pokračoval 41. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Nese se ve znamení finských a polských krátkých filmů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST