Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové trendy v třídění odpadů

Na každé popelnici čárový kód a vážení odpadu přímo v popelářském voze. Nový - v Jihomoravském kraji jedinečný - systém teď zavádí 26 obcí na Břeclavsku. Prozradí, kolik odpadu domácnosti skutečně vyprodukují.

Trest za propagaci nacismu

V Brně skončil jeden z největších procesů s představiteli krajní pravice. Osmnáctka obžalovaných se zpovídala z účasti nebo organizování koncertů, které podle obžaloby propagovaly hnutí směřující k potlačování práv.

Spor o nemocnici

Mezi Řádem Milosrdných bratří a vedením brněnské radnice se rozhořel spor. Ve hře je Nemocnice milosrdných bratří v Brně a to, kdo ji bude do budoucna provozovat.

Další opravy na D1

Na dálnici D1 se znovu rozjíždějí práce na modernizaci. Zatímco na úseku Velká Bíteš - Lhotka se pracuje už dva týdny, mezi Jihlavu a Větrný Jeníkov se dělníci vrátili až dnes.

Narcisy za židovské děti

Vsetínští školáci dopoledne vysazovali cibulky narcisů. Mělo to ale hlubší smysl než jenom zkrášlit město. Žluté květy vysazované po celém světě mají připomínat židovské děti, které nepřežily holokaust. Bylo jich půl druhého milionu.

Brno-sever má novou starostku

Zastupitelé zvolili Barboru Maťákovou z hnutí ANO. Městská část byla bez vedení přes pět měsíců. Povolební vývoj totiž zkomplikovala kauza údajného kupčení s hlasy.

Valašské puky do světa

V Kateřinicích , v malé rodinné firmě, začali s výrobou puků pro mistrovství světa v hokeji, které bude už za necelý měsíc hostit Česká republika. Hokejisté mají v plánu spotřebovat na šampionátu celkem 2000 puků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST