Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Personální změny v Brně-severu

Dosavadní starosta městské části Brno-sever Rostislav Hakl z ČSSD končí, Nahradí ho Barbora Maťáková z hnutí ANO

Úspěchy ombudsmanky

Politici víc slyší na podněty veřejné ochránkyně práv. Ombudsmanka Anna Šabatová v posledních letech uspěla zhruba se dvěma třetinami doporučení.

Trest po deseti letech

14 let za vraždu , která se stala před 10 lety. Martin Bódiš podle krajského soudu ve Zlíně v říjnu 2005 zabil svého zaměstnavatele.

Zásady územního rozvoje

Jihomoravský kraj má po dvou letech příprav návrh zásadního dokumentu, který ovlivní třeba to, kudy povedou klíčové dopravní nebo energetické trasy.

O trávníky v parcích pečují koně

Téměř pětadvacet milionů korun padne ročně na údržbu a provoz Brněnských parků. Hlavně v létě je navštěvují stovky lidí. Aby byly trávníky co nejhustší a nejměkčí, na jaře je pravidelně upravují koně.

Jazzová královna v Brně

V Brně včera vystoupila americká zpěvačka Dianne Reevesová. Před plným Bobycentrem zazpívala na pozvání pořadatelů JazzFestu. Reevesová do Brna přivezla mimo jiné hity ze svého posledního alba Beautiful Life, za které letos získala pátou cenu Grammy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST