Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tragédie v Uherském Brodě

Státní zastupitelství dnes povolilo pohřbít těla všech osmi obětí úterní střelby v tamní restauraci Družba. První pohřeb se bude konat hned v pondělí. Vyšetřování střelby v Uherském Brodě je tématem pátečních Událostí v regionech.

Pomoc matkám na ubytovnách

Sestavení splátkového kalendáře, shánění bytu nebo jednání s úřady - jen část činností, se kterými díky novému projektu pomáhají matkám žijícím na ubytovnách sociální pracovnice sdružení Ratolest Brno.

Chovatelé si oblíbili africké ježky

Čeští chovatelé mají nový cíl zájmu. Velkou popularitu si u nich získal africký ježek. Zvíře, které před šesti lety proslavil i Večerníček České televize, dnes mají doma tisíce lidí.

Jednání o provozu Bochemie

Vedení firmy Bochemie jednalo dnes ve Zlíně s policií. Tématem bylo další působení firmy v areálu vrbětických muničních skladů. Po loňských explozích je blízká linka na recyklaci raketového paliva stále mimo provoz.

Záchrana lulečského kostela

Dominanta Vyškovska – kostel v Lulči – je ohrožen. Skrz děravou střechu při dešti zatéká, vlhké zdi praskají a plesniví. Oprava vyjde na dva a půl milionu korun. Farnost teď proto na záchranu památky shání peníze.

Porodní pokoj jako doma

590 dětí se loni narodilo v kroměřížské nemocnici. Nově tam budou přicházet na svět v atmosféře, která má co nejvíc připomínat domov. Díky benefici a sponzorům se podařilo jeden porodní sál změnit k nepoznání.

V Brně přibývá hostelů

Hosté na nich oceňují výhodnou polohu a taky možnost výběru levnější varianty ubytování.

V Lovčicích kvetou sukulenty

Přestože jaro ještě nezačalo, v Lovčicích na Hodonínsku jsou rostliny v plném květu. Nejedná se o neobvyklý přírodní úkaz, za vším je šikovnost tamního zahradníka.

Havel v zemi čeledínů

Původní drama Havel v zemi čeledínů uvádí v premiéře brněnské národní divadlo. Hru pro Mahenovu činohru napsal její umělecký šéf Martin Františák. Do pozice hrdiny zasadil právě někdejšího českého dramatika a prezidenta Václava Havla.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST