Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dostupnost obchodů na venkově a ve městech

Pečivo, drogérii nebo noviny na jednom místě a kousek od domu – to nabízejí malé obchody se smíšeným zbožím. Dřív samozřejmost v každé menší obci, teď ale na jižní Moravě podobných provozoven ubývá.

Řidiče trápil sníh a náledí

Česko zasypal sníh. Problémy byly od rána na severu Čech, ale i v nižších polohách. Na Vysočině se kvůli sněhu a náledí staly od půl noci tři desítky nehod.

Úřady i firmy ruší faxové spojení

Konec faxového spojení s finančním úřadem. Strojů, které dokážou pomocí telefonní linky poslat text, se úřad od 1. ledna definitivně zbavil.

Podnikatel Vaškůj dostal 9 let

Další trest kontroverznímu podnikateli Romanu Vaškůjovi udělil zlínský krajský soud. Poslal ho na devět let do vězení za skoro stošedesátimilionové daňové úniky při obchodech s leteckým palivem.

Dražba bioplynové stanice

Bioplynová stanice u Velkého Karlova na Znojemsku má nového majitele. Ve veřejné nedobrovolné dražbě ji dnes získal zástupce zatím neznámé firmy.

Tříkrálová sbírka

O víkendu už se vypravili do českých a moravských domácností koledníci Tříkrálové sbírky. Celorepublikově už po patnácté Kašpar, Melichar a Baltazar vybírají peníze pro Českou Charitu, která je rozděluje potřebným.

Archeologické nálezy v Brně

Základové zdi a sklepy z 15tého století - to jsou první nálezy, které dnes odkryli archeologové v brněnské Panenské ulici. Ráno tam začala stavba nového parkovacího domu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST