Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Omezení hazardu a heren

Konečná pro hazard v Brně. Zastupitelé budou zítra jednat o celoplošném zákazu hracích automatů na území města. Týká se to i městských částí, které dosud měly z takzvané protihazardní vyhlášky výjimku. Očekává se, že zastupitelé změnu vyhlášky schválí.

Nová pomoc pro bezdomovce

Pomoci lidem bez domova se rozhodl čtyřiadvacetiletý student z Brumovic na Břeclavsku. Starý lodní kontejner přestavěl na soběstačnou ubytovací jednotku, v noci na dnešek už ji v Brně vyzkoušeli první lidé bez domova.

Vzpomínka na Václava Havla

Tři roky uplynuly od úmrtí prezidenta, disidenta a dramatika Václava Havla. Vzpomínají na něj lidé po celém Česku. Zapalují svíčky, čtou z Havlových her, někteří symbolicky nosí ohrnuté kalhoty.

Technologie pomáhají strážníkům

Zápis o špatném parkování přímo do tabletu na místě a mobilní kamery na vánočních trzích kvůli krádežím - to teď nově patří do výbavy Městské policie v Brně. Strážníci si od moderních technologií slibují úsporu času a ulehčení práce.

Kraj převezme Velkou cenu

Jihomoravský kraj založí společnost, která by měla oficiálně zaštiťovat pořádání mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Schválili to krajští zastupitelé. Firma se bude snažit koupit licenci od zahraničního pořadatele celého šampionátu.

Vulkanická činnost na vlastní kůži v Moravském zemském muzeu

Nahlédnout do nitra vulkánu můžou návštěvníci Moravského zemského muzea v Brně. V Paláci šlechtičen vznikla expozice, která sopečnou činnost představuje neobvyklou zážitkovou formou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST