Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Převoz munice z Vrbětic do Květné

Situaci ve Vrběticích budou řešit poslanci na mimořádné schůzi sněmovny. Pro její svolání má opozice potřebný počet podpisů. K žádosti se připojili i někteří zástupci koaličních stran.

Kauza tzv. lihové mafie u soudu

Celkem šest hodin vypovídal údajný šéf skupiny - podnikatel Radek Březina. Za 15 let vyvezl mimo daňovou povinnost 22 milionů litrů lihu. Už druhý den do detailů popisoval fungování lihové mafie.

Dražší voda na Třebíčsku

Někteří starostové na Třebíčsku se snaží zastavit zdražování vody. Už teď je podle nich zbytečně drahá. Chtějí prosadit snižování vodného a stočného a požadují také, aby velkoodběratelé dostávali výrazné slevy.

Spor o napoleonskou expozici

Ani po dnešním smírčím jednání u brněnského krajského soudu se vedení Slavkova u Brna nedohodlo s autory původní předlohy výstavy na mimosoudním vyrovnání. Obě strany se přou o podobu expozice už rok a půl.

Skiareály na Vysočině zasněžují

Skiareály na Vysočině v noci na dnešek poprvé v nové sezoně zapnuly sněžná děla a začaly vyrábět umělý sníh. Zpoždění oproti minulým letům je ale několikatýdenní. Pro vlekaře začíná především boj o to, aby se lyžovalo aspoň o vánočních prázdninách.

Rada Brna zastavila některé projekty

Projekty za miliardy u ledu - nové vedení Brna už řeší relikty svých předchozích kolegů. Dnes radní odsunuli dlouho připravovaný projekt tramvajové trati v Plotní ulici za víc než 2 miliardy korun.

Kardinál korunoval olešnickou Pannu Marii

Sochu panny Marie v Olešnici na Blanensku dnes korunoval kardinál Dominik Duka. 71 let stará soška, která je součástí oltáře v místním kostele, totiž o svoji původní korunku přišla a bylo potřeba vyrobit novou.

Elia Cmíral - Part 1

Osudy českého emigranta Elii Cmírala mapuje nový dokument České televize. Film o umělci, který si splnil svůj sen a stal se světově uznávaným skladatelem, odvysílá Česká televize ve středu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST