Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dopravní komplikace

Dálnice D1 se opravuje, u Vyškova je navíc výluka na železnici. Zároveň začínají podzimní prázdniny a policie očekává dopravní komplikace.

Evakuace na Zlínsku skončila

Od sedmé hodiny ranní dnes ve Vrběticích a části Vlachovic na Zlínsku muselo své domovy opustit téměř osm stovek lidí. V místě totiž pokračovaly práce pyrotechniků, kteří oblast prohledávali a zjišťovali, jestli se v ní nenachází munice.

Stížnosti na volby

Nesprávné údaje na kandidátních listinách nebo údajné kupčení s hlasy u volebních místností. Víc než dvě desítky podobných stížností na poslední komunální volby bude řešit krajský soud v Brně. Návrhy mohli lidé podávat do dnešní 16. hodiny.

Znojemské referendum o hazardu

V sobotu budou obyvatelé Znojma rozhodovat o budoucnosti hazardu ve městě. Referendum provázely spory - zastupitelstvo nevyhlásilo termín jeho konání spolu s komunálními volbami, jak původně chtěli iniciátoři.

Knihovny lákají na akce

Jenom knížky nestačí – to je heslo úspěšných veřejných knihoven. Dvě z nich, letos ověnčené titulem „Knihovna roku České republiky“, se nachází na Valašsku. Tamní knihovnice stále přichází s novými nápady, jak přilákat návštěvníky.

Dopravní komplikace na dálnici

Řidičům odjíždějícím na podzimní prázdniny komplikují cestu zavírky nejen na dálnici.

Nejkrásnější pes Evropy

Počet psů v jihomoravské metropoli se téměř zdvojnásobil. Na brněnském výstavišti totiž odstartovala v Česku dosud největší mezinárodní výstava psů. O titul nekrásnějšího psa v Evropě přijelo bojovat přes dvacet tisíc zvířat z celého světa.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST