Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Evakuace okolí vybuchlého skladu

Začneme mimořádnou zprávu, evakuací obyvatel obcí v okolí Vrbětic na Zlínsku. Svoje domovy musejí opustit kvůli tomu, aby mohli pyrotechnici prozkoumat území v blízkosti jejich obydlí.

Trest pro exředitele strážníků

Podmínka, pokuta a tři roky zákaz pracovat jako strážník - takový verdikt si dnes u městského soudu v Brně po téměř sedmiměsíčním procesu vyslechl bývalý šéf městské policie Brno Jaroslav Přikryl.

Cesta pokuty za parkování

Na rozdíl od éry Jaroslava Přikryla dnes řešení přestupků strážníci víc hlídají. Každý pokutovaný musí osobně přijít na služebnu a jeho rozhovor se strážníkem se nahrává na mikrofon.

Evakuace okolí vybuchlého skladu

Vracíme se k mimořádným událostem v areálu vybuchlého muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku.

Alternativní léčba koktání

Obliba alternativních metod léčby koktavosti stoupá. Brněnským logopedům se osvědčila dramaterapie - při ní lidé, kteří mají problémy s řečí, hrají divadlo.

Ocenění pro České hlavičky

Devět talentovaných středoškoláků, kteří zvítězili v soutěži Česká hlavička, dnes dostane ocenění, které jim udělila odborná porota za významnou práci v oblasti techniky, přírody a zdraví.

Odolnější jaderná elektrárna

Teď vám nabídneme unikátní záběry z Jaderné elektrárny Dukovany. Stavební inženýři tam pracují na zvýšení odolnosti klíčových budov - ty by měly zvládnout zemětřesení i extrémy počasí.

Nová reality show ČT

Trojice nových učitelů v konfrontaci s žáky z problematické třídy. Jak zvládnou složitý úkol a je učitel schopen žáky změnit, nebo musí zapracovat rodina?

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST