Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Stížnosti na volby

Předvolební boj komunálních politiků už je dva týdny minulostí. Stále jím ale musí žít policisté, kteří vyšetřují sérii trestních oznámení - podaných právě v době před hlasováním. Na jižní Moravě je jich nejmíň patnáct.

Trest za vraždu expolicisty

Nový rozsudek - stejný trest. Krajský soud v Brně dnes devatenácti lety vězení potrestal vraždu bývalého policisty a údajného vyděrače Michala Tofla. Přímo před jeho domem ho zastřelili Radek Sobotka a Tomáš Trkan.

Opatření kvůli ebole

Na všech letištích v Česku odstartovaly v osm hodin ráno kontroly mezistátních letů kvůli ebole - závažné infekční nemoci, která se z Afriky šíří do dalších zemí. Výjimkou není ani letiště v Brně – Tuřanech.

Otazníky nad stadionem

Zimní stadion ve Vyškově nejspíš půjde k zemi. Demolice chátrající haly a následná výstavba nové arény totiž podle výpočtů města vyjde levněji než celková rekonstrukce. Stavební práce by mohly začít příští rok.

Referendum o přesunu nádraží

Iniciátoři petice za konání referenda o poloze brněnského nádraží chystají dopis novému vedení města. Krajský soud v Brně totiž po přezkoumání podpisů pod peticí rozhodl, že návrh na vyhlášení referenda je platný.

Přípravy na zimu

První sníh nastávající zimy by mohl napadnout už zítra. Na studenou část roku se teď připravují parky i obchodní domy. V pohotovosti jsou ale zejména silničáři.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST