Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Povolební vyjednávání

Začínáme povolebním vyjednáváním. Ve Zlíně po dnešku ví, kdo ho povede. V Brně už si strany po páteční dohodě rozdělují práci. Rozhodnuto je i o třetině Senátu.

Rozloučení s Petrem Vejvodou

Stovky lidí se dnes přišly rozloučit s ubodaným studentem žďárské obchodní školy Petrem Vejvodou. Obřad sledovali venku, ve smuteční síni na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou byla jen rodina a nejbližší přátelé.

Pokuta za justiční areál

309 milionů korun – taková je nová - snížená pokuta, kterou má za předraženou výstavbu justičního areálu zaplatit brněnský krajský soud. V odvolacím řízení o tom rozhodlo finanční ředitelství.

Lividace výbušnin ve Vrběticích

Pyrotechnici pokračují v likvidaci výbušnin v okolí zničeného muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku. Většinu zakázaného území už zkontrolovali a vyčistili. Používají dron, obrněný vůz a tank.

Výročí Modré linky

Možnost popovídat si a nechat si poradit v tíživé situaci od anonymních pracovníků a pracovnic - služby, které už dvacet let nabízí Modrá linka důvěry. Vznikla především pro děti, v roce 2011 se otevřela i dospělým.

Opravy uzavřely synagogu

Synagoga ve Skořepově ulici v Brně je kvůli opravám zavřená. Věřící se tak schází ve společenské místnosti v sídle Židovské obce. Rekonstrukce potrvá téměř rok a vyjde na sedm milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST