Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Plnější regály v knihovnách

Stovky až tisíce nových knih v půjčovnách na jihu Moravy - taková je vize knihovníků pro příští rok díky snížené dani. Zkrátily by se tak čekací doby na oblíbené tituly. Téma dnešních Událostí v regionech.

Nemocnice obsazená auditory

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně si stěžuje na časté kontroly z ministerstev a dalších úřadů. Prý ji vyčerpávají personálně i finančně. Právě teď účetnictví brněnské nemocnice kontrolují auditoři ministerstva financí.

Spory zemědělců na Znojemsku

Nelegální užívání pozemků a ničení úrody – až do takového stadia se dostaly spory mezi zemědělci ve Vedrovicích na Znojemsku. Pozemkový úřad tam na jaře změnil výměru jednotlivých polí.

Evakuovaní se vrátili domů

Aktuální informace teď od redaktorky Ivany Malé, která v Bulharech natáčela.

Přístřeší rybářů je pryč

A teď další obec, která se potýká s nebezpečným svahem po vydatných deštích - konkrétně Dolní Věstonice. Od břehů Novomlýnských nádrží kvůli tomu zmizely čtyři desítky karavanů.

NS se zastal exšéfa strážníků

Bývalý šéf brněnských strážníků Jaroslav Přikryl má naději, že se na své místo vrátí zpět. Nejvyšší soud totiž zrušil pravomocný verdikt, který Přikryla za neoprávněné nakládání s osobními údaji odsoudil k podmínce.

18. ročník Týdne knihoven

A teď tedy téma, které jsme avizovali v úvodu relace. Ve stovkách veřejných půjčoven knih v zemi začíná už 18. ročník Týdne knihoven. Láká čtenáře od školáků až po seniory.

Odstartoval Moravia Music Fest

Jazz bez hudebních nástrojů. Slavná britská vokální skupina King Singers včera zahájila festival Moravia music fest. V brněnském Sonocentru zazněly hlavně písně z jejího nového jazzového alba.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST