Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy s parkováním

Brněnské ulice jsou plné aut, problémy jsou i s parkujícími kamiony. Parkovací domy při tom zejí prázdnotou.

Parkovací domy jsou prázdné

Právě parkovací domy by tak měly do budoucna vyřešit problém s auty v centru. Jak zatím fungují ty, které už stojí, zmapovala Barbora Žítková.

Dělníci začali stavět nový most ve Vilémově

Ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, kde se 4. září při stavbě nové silnice zřítil most, dnes začaly práce na stavbě nového. Podle původního harmonogramu měl stát do konce října, neštěstí ale termíny posunulo.

Začal soud s bývalým ředitelem OP Prostějov

Vyplácení odměn bývalému generálnímu řediteli OP Prostějov Františku Tuhému začal řešit krajský soud v Brně. Podle obžaloby si v letech 2004 až 8 na odměnách vyplatil 26 milionů. Firma přitom měla ekonomické problémy.

Externí defibrilátor poprvé v akci

V Moravském Krumlově včera hasiči poprvé oživovali pomocí externího defibrilátoru. Zachránili tak dvaašedesátiletého muže. Ten se teď bude moct bez větších komplikací vrátit do normálního života.

Krajský soud v Brně má nového předsedu

Dnes končícího Jaromíra Pořízka nahradí Milan Bořek - dosavadní místopředseda pražského Vrchního soudu. Do funkce ho odpoledne jmenoval prezident republiky.

Zásah protikorupční policie na 40 místech v Česku

Na několika místech v Olomouckém a Zlínském kraji zasahovala během dneška protikorupční policie. V celém Česku pak provedla čtyři desítky prohlídek.

Vědci z MU předvedli studii, která pomůže zaměstnat lidi nad 50 let

Česko dostatečně nevyužívá pracovní schopnosti lidí ve vyšším věku. Vědci proto přišli s projektem Age Management osvědčeným v ostatních zemích EU.

Veterináři očkovali psy lidí bez domova

Dobrovolníci z organizace Veterináři bez hranic dnes v Brně očkovali zdarma psy proti vzteklině. Přijít za nimi mohli lidi bez domova nebo ti, kteří na očkování nemají peníze. Veterináři tak chtějí zabránit šíření nemoci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST