Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bezpečnost na přechodech

Nebezpečné přechody pro chodce trápí desítky obcí na Vysočině. Ty nejrizikovější na silnicích I. tříd dokonce nechal kraj loni zrušit. Bezpečí na přechodech je tématem dnešních Událostí v regionech.

Čínská delegace na Moravě

Víno, traktory ale taky turistika a lázeňství. O to vše z jižní Moravy mají zájem Čínští investoři. Návštěva ze dvou Čínských provincií - Šinjan a Chajnan - dnes s vedením kraje domlouvala budoucí obchodování s jihomoravskými firmami.

Trest za experiment s léky

Sedmiletým vězením potrestal krajský soud ve Zlíně Evžena Sedláře, který zorganizoval tragický experiment s léky proti bolesti. Po jejich smíchání s alkoholem zemřel na jaře osmnáctiletý mladík z Luhačovic na Zlínsku.

Potíže s parkujícími kamiony

Kamiony parkující v ulicích obytných čtvrtí. Takový problém řeší třeba obyvatelé brněnské Lesné. Podle občanských iniciativ ohrožují parkující kolosy bezpečnost provozu, cedule - zákaz stání - tam ale pořád chybí.

Objevený Masarykův podpis

Přesně před dvěma měsíci se dostaly na světlo zakládací listiny Masarykovy univerzity. Dnes už listiny prošly rukama restaurátorů a díky jejich péči odhalily i poslední neznámou – podpis prezidenta Masaryka.

Nové parkoviště pro Pernštejn

Do příštího léta bude mít hrad Pernštejn vlastní parkoviště skoro pro 100 aut. Stání vznikají po víc než 10ti letech, kdy místní marně sháněli peníze.

Kresby slavného jazzmana

Free Jazz Trio. Olomoucká jazzová kapela aktivně působící už od roku 1971. Jejím kapelníkem a zároveň vůdcem byl saxofonista Milan Opravil. Jeho tvorbu po dvou letech od jeho smrti teď připomíná výstava v olomoucké galerii Caesar.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST