Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nehody na železničních přejezdech

Včerejší srážka dodávky s vlakem ve Strážnici na Hodonínsku je letos vůbec nejtragičtější nehodou na železničním přejezdu. Nejčastější příčinou nehod na přejezdech je nepozornost či nedbalost řidičů.

Podpora nezaměstnaných v Jihomoravském kraji

Nezaměstnanost na jihu Moravy zůstává oproti předchozímu měsíci stabilní. Na jižní Moravě je teď bez práce přes 65 tisíc lidí. Čísla mají snížit projekty úřadu práce na podporu zaměstnanosti.

Týden do Velké ceny

Brno se připravuje na největší letošní sportovní akci. Už za týden vyjedou na asfalt Masarykova okruhu jezdci mistrovství světa silničních motorek. Letos ale možná naposledy. Závody nemají zajištěnou finanční podporu na další roky.

Sirény hasičů ruší noční klid

Židlochovice sníží počet tamních sirén. Několik obyvatel si totiž stěžovalo, že je hlasité houkání budí ze spaní. Pro dobrovolné hasiče je to přitom nejrychlejší signál k výjezdu.

Péče o oběti trestných činů

Přepadení, loupež, sexuální násilí nebo třeba dopravní nehoda. V těchto případech za rok platnosti zákona o obětech trestných činů vyhledalo pomoc probační mediační služby už přes 700 lidí z jižní Moravy.

Za oslíky k Novému hradu u Adamova

V dnešním dílu našeho letního seriálu vám dáme inspiraci na výlet, který si užijete, ale vaše peněženka to skoro nepocítí.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST